To jakaś ogólna paranoja?

Gdzieś w Europie.
…”Kilka rządów europejskich oznajmiło wyraźnie swoim obywatelom, że krytykowanie europejskiej polityki migracyjnej lub migrantów jest karalne i może prowadzić do aresztowania, oskarżenia, a także skazania. Chociaż takie praktyki stanowią charakterystykę zachowania państwa policyjnego, rządy europejskie nie zatrzymują się na tym. Idą jeszcze dalej, by zapewnić, że islam ogólnie również nie jest krytykowany.”
…”W Holandii finansowane przez państwo biuro antydyskryminacji (MiND) ma telefon zaufania, osoba obsługujące ten telefon odpowiedziała, że biuro nie może reagować w sprawie zażalenia o groźbach śmierci przeciwko homoseksualistom, które zamieszczono na forum w Internecie, w których zamieszczający groźby muzułmanin wzywał do „palenia, dekapitacji i masakrowania” homoseksualistów. Powodem, dla którego ta organizacja zwalczająca dyskryminację nie mogła działać na podstawie wniesionej skargi, było, że „Te uwagi należy widzieć w kontekście wiary religijnej w islamie, co prawnie usuwa ich obraźliwy charakter”. Przedstawicielka MiND zakończyła, że uwagi te zostały uczynione w „kontekście debaty publicznej o interpretację Koranu… niektórzy muzułmanie rozumieją z Koranu, że geje powinni zostać zabici… W kontekście wyrazu religijnego istnieje w Holandii znaczny stopień wolności wyrazu. W dodatku, wyrażenia są użyte w kontekście debaty publicznej (jak interpretować Koran), co także usuwa obraźliwy charakter”.

…Podczas więc gdy Geert Wilders był ścigany sądownie w Holandii za mówienie podczas kampanii wyborczej o „mniejszej liczbie Marokańczyków”, finansowana przez państwo organizacja nadzorująca przestrzeganie praw o niedyskryminacji, mówi, że grożenie homoseksualistom spaleniem, dekapitacją i masakrą jest w porządku, jak długo groźby te wypowiadają muzułmanie, bo Koran mówi im, że takie zachowanie jest nakazane.
…W lutym 2016 r. duński sąd okręgowy , uznał za winnego człowieka za wypowiedzi na Facebooku, które, zdaniem sądu, były „obraźliwe i poniżające wobec wyznawców islamu”. Człowiek ten napisał:

„Ideologia islamu jest równie nienawistna, odrażająca, represyjna i mizantropiczna jak nazizmu. Olbrzymia imigracja islamistów do Danii jest najbardziej dewastującą rzeczą, jak zdarzyła się społeczeństwu duńskiemu w niedawnej historii”.

Został obłożony grzywną za „rasizm”. Sąd wyższej instancji obalił ten werdykt w maju 2016 r. Sąd uznał, że w rzeczywistości ten człowiek nie był winien rasizmu, bo jego wypowiedź była „skierowana na ideologię islamu i islamizmu”.

…”Da’wa, wezwanie do nawrócenia się, jest islamskim wezwaniem do podboju ziemi niemuzułmańskich bez przemocy, włącznie z Europą. Jak wyjaśnił Karadawi w nagraniu z 2007 r., celem podboju jest głównie zaprowadzenie prawa szariatu. Według Karadawiego, prawo szariatu powinno być w nowym kraju wprowadzane stopniowo przez okres pięciu lat, zanim zostanie wprowadzone w pełni. Prawo szariatu obejmuje obcinanie rąk za kradzież; zabijanie apostatów i homoseksualistów, dyskryminację i ucisk kobiet, jak w poligamii, bicie ich jako sposób ich „dyscyplinowania” i tak dalej. Dla tych ludzi Zachodu, którzy studiowali islam i wysłuchali, co mają do powiedzenia najbardziej wpływowi uczeni islamscy, w islamie jest całkiem sporo rzeczy, co do których można odczuwać „fobię”. Byłoby orzeźwiające usłyszeć poglądy przywódców i sądów europejskich na te aspekty prawa szariatu, zamiast ich niemal rytualnych potępień tych, którzy rzeczywiście studiowali islamskie źródła i starają się podnieść świadomość o naturze prawa szariatu.”
…”Podczas gdy stawianie przed sądem i karanie ludzi, którzy krytykują islam, staje się bardziej powszechne w Europie, ta praktyka była dawniej zarezerwowana tylko dla krajów islamskich, oficjalnie rządzonych przez prawo szariatu, takich jak Arabia Saudyjska lub Pakistan, gdzie obrażanie islamu jest zabronione.”

…”Finlandia jest krajem europejskim, który ostatnio przejął sposób, w jaki władze europejskie karzą tych, którzy krytykują islam. Według fińskiej witryny informacyjnej YLE, sąd okręgowy w Pirkanmaa uznał polityk Partii Finów, Terhi Kiemunki, winną „szkalowania i obrażania wyznawców wiary islamskiej” w poście na blogu Uusi Suomi. Pisała tam ona, że wszyscy terroryści w Europie są muzułmanami. Sąd uznał, że kiedy Kiemunki pisała o „represyjnej, nietolerancyjnej i pełnej przemocy religii i kulturze”, chodziło jej o wiarę islamską.

Podczas procesu zapytano Kiemunki, dlaczego nie zrobiła rozróżnienia między islamem i radykalnym islamem. Odpowiedziała, że chciała odnieść się do szerzenia kultury i religii islamskiej i że „prawdopodobnie powinna była” mówić o zradykalizowanych elementach religii zamiast o wierze jako całości. Kiemunki została skazana na zapłacenie grzywny w wysokości 450 euro. Jej adwokat odwołał się od wyroku.

Kiemunki wydała po wyroku komunikat prasowy, w którym powiedziała:

„Nadal uważam, że przytaczanie faktów statystycznych lub też dzielenie się opinią, nie jest przestępstwem, jeśli to się komuś nie podoba… Napisałam, że nie chcę, by nasz kraj został przejęty przez kulturę i prawo oparte na pełnej przemocy, nietolerancyjnej i represyjnej religii”…

…”ak więc w Finlandii od czasu tej decyzji sądowej obywatele mają teraz obowiązek czynienia rozróżnienia między „islamem” i „radykalnym islamem”, bo mogą zostać oskarżeni i obłożeni grzywną za „szkalowanie i obrażanie wyznawców wiary islamskiej”. Jak powiedział prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan: „Te opisy są bardzo paskudne, są obraźliwe i są obelgą dla naszej religii. Nie ma umiarkowanego i nieumiarkowanego islamu. Islam jest islamem i koniec”…
” Szkoda, że Kiemunki nie przedstawiła sądowi cytatów z Koranu, takich jak „Walcz i zabijaj niewiernych, gdziekolwiek ich znajdziesz…” (9:5) ” Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu
i wszyscy poddadzą się religii Allaha” (8:39). Może wówczas sąd próbowałby przynajmniej wyjaśnić publiczności w bardziej konkretnych szczegółach różnicę między „islamem” i „radykalnym islamem”…
Powiem szczerze. nie słyszałam nigdy dotąd o organizacji, nie mającej powiązań z jakąkolwiek religią, która z własnej inicjatywy zajmowałaby się śledzeniem w mediach mowy nienawiści skierowanej do religii innej niż islam.

Tymczasem, w dumnej katolickiej Polsce:
„Wygląda na to, że w Polsce obserwujemy obecnie pierwszą falę zderzenia cywilizacyjnego z radykalnym islamem i jego wyznawcami. Ostatnie incydenty takie jak zamach w Berlinie czy zabójstwo dokonane w Ełku przez Tunezyjczyka, uświadomiły Polakom, że zagrożenie ze strony islamskich radykałów jest realne. Zamiast jednak chwycić za kredki, jak czyni się to w postępowym świecie, część Polaków chwyciła za kamienie.”
…”W całej Polsce odnotowano serię napadów na bary szybkiej obsługi z kebabem, które zwyczajowo są prowadzone przez Arabów, lub Turków. Oczywiście najsłynniejsza demolka miała miejsce w Ełku. Tam grupy ludzi zdemolowały lokal sprawców zabójstwa 21 letniego Polaka. Zginął prawdopodobnie za kradzież dwóch butelek coli.
To morderstwo pokazuje, że islamiści nie czekają na nasze prawo, tylko wymierzają kary według swojego.”
Śledztwo wykazało, że nie była to tylko kradzież dwóch butelek coli, ale wyzwiska powszechnie uznawane za obelżywe.

…”Po morderstwie Polaka w Ełku przez Tunezyjczyka pracującego w barze z kebabem, napięcie wzrosło, a gniew części Polaków został skierowany w stronę innych imigrantów o ciemniejszym kolorze skóry.”…
…W Ozorkowie w województwie łódzkim doszło do ataku na 44-letniego obywatela Pakistanu, który został ostro pobity podczas wizyty w nocnym sklepie. Brutalny atak doprowadził do utraty przytomności i konieczności przewiezienia do szpitala w Zgierzu, w którym obecnie przebywa. Mężczyzna ma wybite zęby, połamany nos i liczne obrażenia głowy oraz klatki piersiowej. Zabrano mu również telefon komórkowy. Potwierdzono, że podczas pobicia wznoszono antyimigranckie hasła takie jak „Nie chcemy Bin-Ladenów”.
…”W noc sylwestrową zniszczono też kebab hindusów w Lubinie. Namalowano napisy „Fuck ISIS”, mimo iż lokal nie jest prowadzony przez muzułmanów. Wcześniej bar też bywał celem ataku. Mężczyźni weszli kiedyś do środka i wznosząc wulgarne hasła wysikali się na ściany przy właścicielach.”

Z kolei inny bar z kebabem został zaatakowany we Wrocławiu. Chodzi o knajpę Kebab House prowadzoną przez Kurdów. Wybito szybę, ale nikomu nic się nie stało. Właściciel mieszka w Polsce od 13 lat i nigdy wcześniej nie spotkał się z takimi zachowaniami.

…”Czwarty atak miał miejsce w Legnicy. W wyniku napaści ucierpiał Alhmin Beddry, który pochodzi z Bangladeszu. Został znokautowany potężnym ciosem w szczękę, gdy jechał do pracy. Zaatakował go zamaskowany napastnik.”
Dziennik Polski:”ONR „patroluje” ulice w obawie przed obcokrajowcami. Na razie w Łodzi, ale na tym może się nie skończyć”…

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/12923372_10206023507886337_3909046824058118164_n.jpg?oh=2d539825be300fa8870e41a0f5952b9c&oe=591F79E0

„W Łodzi na Piotrkowskiej samozwańcza milicja paramilitarnych nacjonalistów „pilnuje porządku”. O jaką czystość i ład tutaj chodzi? Dokąd zaszliśmy w kaczystanie??? Skąd czerpią ci ludzie inspirację? Kiedy wreszcie ktoś zatrzyma to brunatne szaleństwo w kraju, w którym milony istnień ludzkich zabrała faszystowska krwawa fala? Co się u nas dzieje? Gdzie prawo, prezydent, premier, minister sprawiedliwości, minister spraw wewnętrznych? Gdzie jesteście nazywający siebie patriotami rządcy Polski? Idziecie razem z nimi? Ramię w ramię z otwarcie nawiązującymi do hitlera szaleńcami? Czy nie widzicie co się dzieje? Kto odpowie za pierwszą śmiertelną ofiarę tej obłąkańczej zabawy?”

To nieprawda, że takie zachowania wywołał nieszczęsny incydent w Ełku. Podobne zachowania zdarzały się już wcześniej.

Użytkownikom Facebooka proponuję profil: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, można tam obejrzeć „Patriotów w akcji”…

Trudno w tym wszystkim znaleźć miejsce dla siebie. Gdziekolwiek by nie szukać.

Kiedyś malowałam pędzlem, teraz słowem, nigdy nie byłam w tym dobra, tak jak w okazywaniu uczuć. Jednak dobry jest każdy sposób żeby je z siebie wyrzucić. Zanim cię uduszą.

9 komentarzy

 1. ~Phoenix(L)k · 9 stycznia 2017 Odpowiedz

  Racja – kredki lepiej zabezpieczą przed zamachami…

  • ~kobieta-nie-typowa · 11 stycznia 2017 Odpowiedz

   Ani kredki, ani agresywne napaści na spokojnych ludzi, tym bardziej. Jak dla mnie idiotyzmem jest zarówno zawijanie g…a w papierek, jak i szukanie odwetu na niewinnych i ładowanie wszystkich do jednego worka. Żeby było jasne: nie wierzę w kierowanie się współczuciem i empatią naszych zachodnich sąsiadów i nie tylko sąsiadów (a konkretnie ich rządów). Tym bardziej, że tak dalece posunięta empatia, staje się wrogim działaniem wobec własnego narodu. Zamykanie ust ludziom, w tym akurat temacie to zwykły szwindel i tym bardziej świadczy o zgoła innym, niż empatia powodem dla którego to się wszystko odbywa. Jednak objawy agresji wobec cudzoziemców w Polsce – a prymitywne jednostki, które się tego dopuszczają, nie są w stanie nawet rozróżnić kogo tak naprawdę atakują – stajemy się dokładnie tacy sami, jak islamscy agresorzy.

   • ~Phoenix(L)k · 12 stycznia 2017 Odpowiedz

    postawmy sprawę jasno – mamy do czynienia z islamską inwazją na Europę… a w czasie inwazji cierpią niewinni …

    Jestem przeciwnikiem ślepej przemocy wobec każdego obcego… z drugiej strony chciałbym móc spokojnie pójść sobie na Starówkę obejrzeć świąteczną iluminację bez obawy, że ktoś postanowi wjechać we mnie ciężarówką, bo ośmielam się być niewiernym… to chyba jednak wolę żyć w kraju mającym opinię ksenofobicznego

    • ~kobieta-nie-typowa · 12 stycznia 2017 Odpowiedz

     Moi bliscy mieszkają tam, gdzie ludzie już nie czują się bezpiecznie. Zaledwie kilka kilometrów dzieli najbliższych od miejsca w którym popełniono mord na tle religijnym. Jak można czuć się bezpiecznie w kraju, do którego wpuszczono setki tysięcy ludzi, co do których nie wiadomo jakiego są pochodzenia, bo celowo zniszczyli dokumenty. Tysiące tych osób, po przekroczeniu granicy nie zgłosiło się w ośrodkach, dla uchodźców i nie wiadomo gdzie przebywają i co robią. Wiele osób mówi: „tym ludziom trzeba pomóc”… dlaczego nie przyjmujemy kobiet i dzieci i starców? Bo ich tu nie ma! Są wyposażeni w smartfony, w dobrej kondycji, młodzi mężczyźni, którzy powinni walczyć o swój kraj i rodziny. Niektórzy mówią, że islam, to religia pokoju. Widocznie nie czytali ze zrozumieniem świętej księgi islamu.Być może nie poznali mentalności muzułmańskich wiernych i tego co dla nich jest grzechem, a co dopuszczalne ze względu na obowiązek walki z niewiernymi. Mimo to, w Polsce nie ma ataków terrorystycznych. Są akty przemocy na tle rasistowskim. Ja, wolałabym żyć w normalnym świecie, gdzie nie ma ani tego, ani tego.

     • ~Phoenix(L)k · 13 stycznia 2017

      Podpisuję się pod ostatnim zdaniem;)

      I fakt – Eurostat pokazuje liczby… które są nie do zaakceptowania dla zwolenników „ściągajmy wszystkich, a potem się martwmy”…

 2. ~Kara · 13 stycznia 2017 Odpowiedz

  Jak to ubrać w słowa,żeby było zrozumiale zgodnie z zamierzeniem……
  Nie twierdzę,że każdy muzułmanin to terrorysta,nie podoba mi się takie „branie odwetu” na ludziach,którzy już dawno pokazali ,że chcą i potrafią się zasymilować.
  Ale nie podoba mi się wpuszczanie każdego jak leci,a ich problemy powinny być rozwiązywane na miejscu a nie przenoszone na inne kraje.Zamiast zagrożenie zamykać na ograniczonym terytorium to dzięki „wspaniałym” władzom rozlało się po świecie.
  Jeszcze głupsze dla mnie jest zakazanie krytykowania czegoś co mi się osobiście nie podoba i co stanowi zagrożenie.
  Nie moja wina,że niektórzy „wielcy” tego świata są ślepi.

  • ~Phoenix(L)k · 16 stycznia 2017 Odpowiedz

   witam w klubie;) masz rację – nie każdy muzułmanin to terrorysta (i dlatego nie wolno atakować wszystkiego, co się rusza)… ale też nie należy iść za słowami pewnej osoby, która stwierdziła, że powinniśmy przyjąć… a jak wśród nich będą terroryści, to wtedy zaczniemy się martwić…

   A najlepszym dowcipem jest to, że pierwotni sprawcy tego zamieszania siedzą sobie w Stanach… i mają niezły ubaw…

   Tak – to właśnie dzięki chęci „niesienia demokracji” padł najpierw jeden dyktator, który trzymał wszystkich za twarz, drugi o mało nie padł…

   Irak nadal jest zdestabilizowany, wspierana przez USA „umiarkowana syryjska opozycja”… połączyła się z ISIS…

  • kobieta-nie-typowa · 16 stycznia 2017 Odpowiedz

   Czy na pewno są ślepi? Obawiam się, że doskonale wiedzą co czynią, a to co się dzieje, to efekty zamierzonych działań…

   • ~Phoenix(L)k · 17 stycznia 2017 Odpowiedz

    zależy kogo rozumiesz pod pojęciem „władca świata”… ale tutaj wchodzimy już na teren teorii spiskowych…

    Przykładowo – jednym ze sponsorów wspomnianej przez Ciebie organizacji jest Fundacja Batorego, założona i finansowana przez niejakiego Sorosa… A – według tych teorii spiskowych – to właśnie on jest jednym z odpowiedzialnych za obecną sytuację…

Zostaw odpowiedź